ՌԴ-ում ԱՄՆ նոր դեսպան Լին Թրեյսին հարձակման է ենթարկվել ամբոխի կողմից. Reuters
Ռուսաստանում Միացյալ Նահանգների նոր դեսպան Լին Թրեյսին հարձակման է ենթարկվել մի խումբ ցուցարարների կողմից, որոնք վանկարկել են հակաամերիկյան կարգախոսներ: Այս մասին հաղորդում է «Ռոյթերս» գործակալությունը։
ՌԴ ԱԳՆ մուտքի մոտ, որտեղ ՌԴ-ում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպանը եկել էր հավատարմագրեր հանձնելու, մի խումբ կրեմլամետ ցուցարարներ վանկարկել են հակաամերիկյան կարգախոսներ:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ-ն ի պատասխան Ուկրաինա Ռուսաստանի ներխուժմանը՝ զենքեր է սկսել մատակարարել Կիևին, ներառյալ մարտական տանկեր, ինչպես նաև Մոսկվայի դեմ նոր տնտեսական պատժամիջոցներ կիրառել, որը հանգեցրել է երկու պետությունների միջև լարվածության նոր աճին։

The new US ambassador to Russia, Lynn Tracy, was attacked by the crowd; Reuters
The "Reuters" agency reported that Lynn Tracy, the new United States ambassador to Russia, was attacked by a group of protesters who chanted anti-American slogans.
A group of pro-Kremlin protesters chanted anti-American slogans at the entrance of the Russian Foreign Ministry, where the newly appointed US ambassador to Russia came to hand over her credentials.
It is worth noting that in response to Russia's invasion of Ukraine, the USA started supplying weapons to Kyiv, including battle tanks, and imposed new economic sanctions against Moscow, which led to a recent increase in tension between the two states.