Թուրքիան և Սիրիան կշարունակեն շփումները ռազմական գերատեսչությունների գծով
Թուրքիան և Սիրիան առաջիկա օրերին կշարունակեն շփումները ռազմական գերատեսչությունների գծով։ Այս մասին հայտնել Է Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը՝ Մոսկվայում իր սիրիացի գործընկեր Ալի Մահմուդ Աբասի հետ բանակցությունների արդյունքում։
«Մենք հույս ունենք, որ աշխատանքները, որոնք կիրականացվեն առաջիկա օրերին, թույլ կտան լուրջ ներդրում ունենալ տարածաշրջանում և Սիրիայում խաղաղության և կայունության ապահովման գործում»,-նախարարի խոսքը մեջբերում է TRT հեռուստաալիքը:
Մոսկվայում դեկտեմբերի 28-ին՝ 11 տարվա մեջ առաջին անգամ, հանդիպել են Թուրքիայի և Սիրիայի ՊՆ նախարարները։ Հանդիպումը կայացել է եռակողմ ձևաչափով՝ ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի մասնակցությամբ։

Turkey and Syria will continue contacts along the lines of military departments
Due to negotiations with his Syrian counterpart Ali Mahmud Abbas in Moscow, Turkish Defense Minister Hulusi Akar announced that Turkey and Syria would continue contact in military departments in the coming days.
"We hope that the works that will be carried out in the coming days will allow us to make a serious contribution to ensuring peace and stability in the region and Syria," quoted the minister's speech by the TRT TV channel.
On December 28, for the first time in 11 years, the Ministers of Defense of Turkey and Syria met in Moscow. The meeting took place in a tripartite format with the participation of the Minister of Defense of the Russian Federation, Sergey Shoigu.