ԵԱՏՄ բարձրագույն տնտեսական խորհրդի հաջորդ նիստը կկայանա դեկտեմբերին
ԵԱՏՄ բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստը կկայանա դեկտեմբերին՝  Բիշքեկում, առկա ձևաչափով։ Այս մասին ուրբաթ օրը Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստում հայտարարել Է Ղրղզստանի վարչապետ Ակիլբեկ Ժապարովը:
«Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստի անցկացումը նախատեսված է ընթացիկ տարվա դեկտեմբերին՝ Բիշքեկում, առկա ձևաչափով». ասել է վարչապետը:
Ղրղզստանի Չոլպոն-Աթայում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը տեղի է ունենում Ժապարովի նախագահությամբ, որին մասնակցում են Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Բելառուսի վարչապետ Ռոման Գոլովչենկոն, Ղազախստանի վարչապետ Ալիխան Սմաիլովը, Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը: Որպես հյուր՝ խորհրդի նիստին մասնակցում է Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը, որպես դիտորդ ՝ Ուզբեկստանի վարչապետ Աբդուլա Արիպովը:
Նիստի արդյունքներով նախատեսվում է Եվրասիական տնտեսական ինտեգրման հետագա զարգացում նախատեսող որոշումների ստորագրում:

The next meeting of the EAEU Higher Economic Council will be held in December
The EAEU Supreme Economic Council session will take place in December in Bishkek in the current format. Prime Minister of Kyrgyzstan Akilbek Zhaparov announced this on Friday at the Eurasian Economic Union's intergovernmental council session.
"The holding of the Eurasian Economic Supreme Council meeting is planned for December of this year in Bishkek, in the current format, " said the Prime Minister.
In Cholpon-Ata, Kyrgyzstan, the session of the Eurasian Intergovernmental Council takes place under the chairmanship of Zhaparov, in which the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, the Prime Minister of Belarus Roman Golovchenko, the Prime Minister of Kazakhstan Alikhan Smailov, the Prime Minister of Russia Mikhail Mishustin and the Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission Mikhail Myasnikovich participate. Prime Minister of Azerbaijan Ali Asadov participates in the council session as a guest and Prime Minister of Uzbekistan Abdulla Aripov as an observer.
According to the session results, it is planned to sign decisions for the further development of the Eurasian economic integration.