Հաջորդ տարին պետք է որոշիչ լինի ռազմաճակատում. Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ 2023թ. որոշիչ կլինի Ռուսաստանի հետ պատերազմում։
Ուկրաինացիներին ուղղված երեկոյան ուղերձում պետության ղեկավարը նշել է, որ այսօր գերագույն գլխավոր հրամանատարի խորհրդի նիստ է անցկացրել, որը այս տարվա ընթացքում արդեն 44-րդն է։
Նա ընգծել է, որ կողմնորոշվել են առաջիկա քայլերի հարցում։
«Շարունակում ենք պատրաստել Ուկրաինայի պաշտպանության և անվտանգության ուժերը հաջորդ տարվան։ Դա պետք է լինի որոշիչ տարի: Մենք հասկանում ենք, թե ինչ ռիսկեր կան ձմռանը, հասկանում ենք, թե ինչ պետք է անենք գարնանը, ինչը նշանակում է, որ հասկանում ենք, թե ինչ արդյունքներ պետք է ցույց տա պաշտպանության և անվտանգության ողջ ոլորտը»,- ասել է Զելենսկին։

The following year should be decisive on the military front; Zelensky
President of Ukraine Volodymyr Zelensky announced that 2023 would be decisive in the war with Russia.
In his evening address to the Ukrainians, the head of state noted that today he held a meeting of the Council of the Commander-in-Chief, which is already the 44th of this year.
He pointed out that they have decided on the upcoming steps.
"We continue to prepare Ukraine's defense and security forces next year. It should be a defining year. We understand what risks there are in the winter; we understand what we need to do in the spring, which means we understand what results in the entire defense and security sector should show," said Zelensky.