Ռուսաստանը հրթիռակոծում է Կիևն ու Ուկրաինայի մյուս քաղաքները (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Կիևում հրթիռային հարվածների հետևանքով վնասվել են Ֆիլհարմոնիայի շենքերը, Խանենկոյի և Շևչենկոյի թանգարանները: Այս մասին իր Telegram-ալիքում գրել է Ուկրաինայի մշակույթի նախարար Ալեքսանդր Տկաչենկոն։
Նախնական տվյալներով՝ Շևչենկոյի շրջանում հրթիռային հարվածի հետևանքով զոհվել է 8 մարդ, ևս 24 խաղաղ բնակիչ վիրավորվել է: Կիևի զանգվածային հրթիռակոծության պատճառով մետրոն կանգ է առել։ Բոլոր կայանները աշխատում են որպես ապաստարան։ Մի շարք պայթյուններ են որոտացել նաև Դնեպրում։
Հաղորդվում է Ժիտոմիրի և Կիևի մարզերում տեղի ունեցած պայթյունների մասին։ Պայթյուններ են որոտացել նաև Տերնոպոլ քաղաքում։

Russia is shelling Kyiv and other cities in Ukraine (PHOTOS)
Minister of Culture of Ukraine Oleksandr Tkachenko wrote in his Telegram channel that the Philharmonic building, Khanenko, and Shevchenko museums were damaged due to rocket attacks in Kyiv.
According to preliminary data,8 people were killed, and 24 more civilians were injured due to the rocket attack in the Shevchenko region. The metro has stopped due to the massive shelling of Kyiv. All stations work as a shelter. Several explosions thundered in Dnipro as well.
It reported about the explosions that took place in Zhytomyr and Kyiv regions. Explosions also thundered in the city of Ternopil.