«Իսպանիայում ամենահայտնի ռուս ֆուտբոլիստն Արսեն Զախարյանն է»․ «Բարսելոնայի» նախկին մարզիչ
«Բարսելոնայի» նախկին մարզիչ Ֆրանկ Արտիգան, ով այժմ գլխավորում է մոսկովյան «Ռոդինան», խոսել է Ռուսաստանի հավաքականի և «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի մասին։
«Այս պահին Իսպանիայում ամենահայտնի ռուս ֆուտբոլիստն Արսեն Զախարյանն է, որը հանդես է գալիս «Ռեալ Սոսյեդադից», բայց ես ծանոթ չեմ նրա խաղային և որակական հատկանիշներին»,- ասել է Արտիգան:
2023 թվականի օգոստոսի 19-ին «Ռեալ Սոսյեդադը» հայտարարել էր Մոսկվայի «Դինամոյից» Արսեն Զախարյանի տեղափոխության մասին։ Նրա պայմանագիրը թիմի հետ նախատեսված է մինչև 2029 թվականի հունիս: Զախարյանը «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում իր նորամուտը նշել է օգոստոսի 25-ին՝ «Լաս Պալմասի» դեմ խաղում՝ խաղադաշտ դուրս գալով 75-րդ րոպեին։
Ընդհանուր առմամբ՝ Լա լիգայում իսպանական ակումբի կազմում անցկացրել է 22 հանդիպում (1+2)։ Իսպանիայի առաջնությունում թիմը վեցերորդ տեղում է։

«Самый известный российский футболист в Испании – Арсен Захарян». Бывший тренер «Барселоны».
Бывший тренер "Барселоны" Франк Артига, который сейчас возглавляет московскую "Родину", высказался о полузащитнике сборной России и "Реала Сосьедад" Арсене Захаряне.
"На данный момент самым известным российским футболистом в Испании является Арсен Захарян, выступающий за "Реал Сосьедад", но я не знаком с его игрой и качественными характеристиками", - сказал Артига.
19 августа 2023 года «Реал Сосьедад» объявил о переходе Арсена Захаряна из московского «Динамо». Его контракт с командой рассчитан до июня 2029 года. Захарян дебютировал за «Реал Сосьедад» 25 августа в матче против «Лас-Пальмаса», выйдя на поле на 75-й минуте.
Всего за испанский клуб в Ла Лиге он сыграл 22 матча (1+2). Команда находится на шестом месте в чемпионате Испании.