Հայ մարզիկները 16 մեդալ են նվաճել սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկությունում
Հայաստանի հավաքականը 14 մեդալ է նվաճել սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկությունում, ևս երկու հայ մարզիկներ էլ մեդալներ են նվաճել փախստականների հավաքականում։
Աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ օրը հայ մարզիկներից արծաթե մեդալակիր է դարձել 98 կգ քաշային Արման Ավանեսյանը, բրոնզե մեդալակիրներ են դարձել 58 կգ Նարեկ Գոգինյանը, Համլետ Սուքիասյանը, Վասակ Բարսեղյանը (71 կգ), Սարգիս Վարդանյանը (79 կգ), Ավետիք Պողոսյանը (88 կգ) և Նորիկ Խուրշուդյանը (+98 կգ)։
«Հայաստանի հավաքականը մեդալային հաշվարկում 5-րդն է՝ նվաճած 3 արծաթե և 11 բրոնզե մեդալով։ Փախստականների հավաքականում հանդես եկած հայ մարզիկներն էլ մեկական արծաթե ու բրոնզե մեդալներ են նվաճել»,– ասված է հաղորդագրությունում։

Армянские спортсмены завоевали 16 медалей на чемпионате мира по самбо
Сборная Армении завоевала 14 медалей на чемпионате мира по самбо, а еще два армянских спортсмена завоевали медали в составе сборной беженцев.
Во второй день чемпионата мира среди армянских спортсменов серебряными призёрами стали Арман Аванесян (98 кг), Нарек Гогинян (58 кг), Гамлет Сукиасян, Васак Барсегян (71 кг), Саргис Варданян (79 кг), Аветик Погосян (88 кг) и Норик Хуршудян (+98 кг).
"Сборная Армении занимает 5-е место в медальном зачете, завоевав 3 серебряные и 11 бронзовых медалей. Армянские спортсмены, участвовавшие в составе сборной беженцев, завоевали по одной серебряной и одной бронзовой медали", - говорится в сообщении.