Դրամական պարգև և պատվոգիր աշխարհի չեմպիոն Գրետա Վարդանյանին
Այսօր՝ դեկտեմբերի 26-ին, Արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանն այցելել է Շիրակի մարզային փրկարարական վարչություն: Գերատեսչության ղեկավարը շրջել է ստորաբաժանման տարածքով, զրուցել անձնակազմի հետ և ծանոթացել նրանց աշխատանքային պայմաններին:
Նախարար Փամբուխչյանը դրամական պարգև և պատվոգիր է շնորհել վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի փորձագետ Գրետա Վարդանյանին՝ 2022 թվականին պարափաուերլիֆթինգի աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու և հաղթող ճանաչվելու համար: ԱԻ նախարարը նշել է, որ իր ղեկավարած կառույցն ու անձամբ ինքը խրախուսում են փրկարար ծառայողների ներգրավվածությունը տարբեր մարզաձևերում և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ է ցուցաբերել ցանկացած աջակցություն։
Այնուհետև նախարար Փամբուխչյանն այցելել է Աշոցք, նրան դիմավորել են համայնքապետ Կարեն Մանուկյանը և ԱԺ պատգամավոր Կարեն Սարուխանյանը: Աշոցքի հրշեջ-փրկարարական ջոկատին հանձնվել է «Ուրալ-5557» մակնիշի հրշեջ ավտոբաք:
«Հրշեջ-փրկարարական այս ավտոմեքենան նախատեսված է դժվարանցանելի տեղանքներում աշխատանքների իրականացման համար: Այն զգալի կհեշտացնի ՀՓՋ անձնակազմի բեռը»,-ասել է ԱԻ նախարար Արմեն Փամբուխչյանը: Իր հերթին, Աշոցքի համայնքապետ Կարեն Մանուկյանը ևս կարևորել է նման տեխնիկայով համայնքի ՀՓՋ-ի համալրումը և նշել, որ հրշեջ ավտոբաքի կարիքն իսկապես մեծ էր:

Денежная премия и почетная грамота чемпионке мира Грете Варданян
Сегодня, 26 декабря, министр по чрезвычайным ситуациям Армен Памбухчян посетил Ширакское региональное спасательное управление. Начальник отдела прогулялся по территории отделения, пообщался с сотрудниками и ознакомился с условиями их работы.
Министр Памбухчян наградил эксперта центра кризисного управления ведомства Грету Варданян денежной премией и сертификатом за участие и признание победителем в чемпионате мира по парапауэрлифтингу 2022 года. Министр ЧС отметил, что лично поощряет привлечение спасателей к различным видам спорта и готов оказать любую поддержку в случае необходимости.
После этого министр Памбухчян посетил Ашоцк, его приветствовали глава общины Карен Манукян и депутат Карен Саруханян. Ашотскому пожарно-спасательному отряду передана пожарная машина «Урал-5557».
«Эта пожарно-спасательная машина предназначена для проведения работ в труднопроходимых местах. Это значительно облегчит нагрузку на сотрудников ПСС", - сказал министр  Армен Памбухчян. В свою очередь мэр общины Ашоцк Карен Манукян также подчеркнул важность оснащения пожарной части общины такой техникой и отметил, что потребность в пожарной машине действительно велика.