Հուլիսին ՊԵԿ-ը ապահովել է 218.6 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր
2025 թվականի հուլիս ամսվա ընթացքում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն ապահովել է 218.6 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից ավելի է 33.5 մլրդ դրամով կամ 18.1%-ով:
Միաժամանակ, Կոմիտեն տեղեկացնում է, որ հարկային մարմնի մասով բյուջե մուտքագրվել են 175.2 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից ավելի է 29.9 մլրդ դրամով կամ 20.6%-ով: Մաքսային մարմնի մասով բյուջե են մուտքագրվել 43.4 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից ավելի է 3.6 մլրդ դրամով կամ 8.9%-ով:

В июле КГД обеспечил 218,6 млрд драмов налоговых поступлений и госпошлин
В июле 2025 года Комитет по государственным доходам Армении (КГД) обеспечил налоговые поступления и государственные пошлины в размере 218,6 млрд драмов, что на 33,5 млрд драмов или 18,1% больше по сравнению с тем же периодом прошлого года.
При этом, по линии налоговой службы в бюджет поступило 175,2 млрд драмов, что на 29,9 млрд драмов (или 20,6%) больше, чем в июле 2024 года. По линии таможенной службы поступления составили 43,4 млрд драмов, увеличившись на 3,6 млрд драмов (или 8,9%) по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.