Ռազմական ակադեմիայում տեղի է ունեցել շրջանավարտների ավարտական միջոցառում
Հուլիսի 21-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայում տեղի է ունեցել 2024-2025 ուստարվա շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր միջոցառումը։
Արարողությանը ներկա էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, բարձրաստիճան սպաներ, հյուրեր, ծնողներ։
Հանդիսավոր արարողության ընթացքում ռազմական ակադեմիայի շրջանավարտներին հանձնվել են ավարտական փաստաթղթերն ու խորհրդանշական սպայական դաշույնները։
Այնուհետև պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, շնորհավորելով շրջանավարտներին ուսումնառությունն ավարտելու առթիվ, նրանց բարի երթ ու անվտանգ ծառայություն է մաղթել։
Ռազմական ակադեմիայի շրջանավարտներին շնորհավորել և մաղթանքներ է հղել նաև ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։

В Военной академии состоялась церемония выпуска выпускников
21 июля в Военной академии имени Вазгена Саргсяна Министерства обороны Республики Армения состоялась торжественная церемония выпуска выпускников 2024–2025 учебного года.
На церемонии присутствовали министр обороны РА Сурен Папикян, первый заместитель министра обороны — начальник Генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян, высокопоставленные офицеры, гости, родители.
В ходе торжественной церемонии выпускникам военной академии были вручены выпускные документы и символические офицерские кинжалы.
Затем министр обороны Сурен Папикян, поздравив выпускников с окончанием обучения, пожелал им счастливого пути и безопасной службы.
С поздравлениями и наилучшими пожеланиями к выпускникам военной академии также обратился начальник Генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян.