Վարչապետը կարևորել է Լիբանանի հետ փոխգործակցության հետագա զարգացումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Լիբանանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մայա Դաղերին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել տիկին Դաղերին Հայաստանի և Լիբանանի միջև հարաբերությունների հետևողական ամրապնդմանը նպաստելու համար: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Լիբանանի հետ փոխգործակցության հետագա զարգացումը բոլոր ոլորտներում և այդ առումով ընդգծել բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպման անհրաժեշտությունը: Միաժամանակ, երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել Լիբանանի դիրքորոշումները՝ միջազգային հարթակների շրջանակում Հայաստանին առնչվող տարբեր հարցերի շուրջ:
Մայա Դաղերը ևս շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ Կառավարությանը՝ փոխգործակցության ու ակտիվ երկխոսության համար: Դեսպանը վստահություն է հայտնել, որ երկու բարեկամ երկրներն ու ժողովուրդները կշարունակեն պատմական հարաբերությունների ամրապնդմանն ու զարգացմանը միտված քայլերը:

Премьер-министр подчеркнул важность дальнейшего сотрудничества с Ливаном
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Ливанской Республики в Армении Майю Дагер, завершающую свою дипломатическую миссию в стране.
Глава правительства поблагодарил посла за вклад в последовательное укрепление армяно-ливанских отношений и подчеркнул важность дальнейшего развития сотрудничества во всех сферах. Он отметил необходимость организации визитов на высоком уровне и высоко оценил позиции Ливана по вопросам, касающимся Армении на международных площадках.
Майя Дагер также выразила благодарность премьер-министру и правительству Армении за активный диалог и взаимодействие. Посол выразила уверенность, что дружественные народы двух стран продолжат предпринимать шаги для укрепления исторических связей.