Հումանիտար բեռով բեռնված բեռնատարները դեռ Կոռնիձորի սահմանային հատվածում են
Radar Armenia-ի տեղեկություններով հումանիտար բեռով բեռնված բեռնատարները դեռ Կոռնիձորի սահմանային հատվածում են։
Հիշեցնենք՝ երեկ երեկոյան բեռնատարները հասել են Կոռնիձոր։ Այնուհետև կապ է հաստատվել ռուս խաղաղապահ կոնտիգենտի հետ, որպեսզի վերջինիս միջոցով կատարվի բեռի փոխադրումը։ Ավելի ուշ կառավարության ներկայացուցիչ Վարդան Սարգսյանն ասել էր, որ բեռնատարները Կոռնիձորի սահմանային հատվածում կմնան այնքան, մինչև որոշակի պատասխան կստանան՝ հավելելով, որ ՌԴ խաղաղապահներից դեռ հստակ արձագանք չունեն և սպասում են պատասխանի:
Նշենք, որ Երևանից Արցախ հումանիտար բեռների տեղափոխման շուրջ ստեղծված իրավիճակին արձագանքել էր Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը` հայտնելով, որ խաղն ավարտված է։
Ըստ նրա՝ Հայաստանն զբաղված է քաղաքական շահարկումներով Լաչինի ճանապարհի հարցում և ընդգծել, թե իբր Բրյուսելում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ Աղդամ-Ստեփանակերտ ճանապարհը կօգտագործվի ավելի մեծ ծավալի առաքումների համար։

Грузовики с гуманитарным грузом все еще находятся в приграничной зоне Корнидзора
По данным Radar Armenia , грузовики с гуманитарным грузом все еще находятся в приграничной зоне Корнидзора.
Напомним, вчера ночью грузовики прибыли в Корнидзор. После этого была установлена ​​связь с российским миротворческим контингентом, с целью осуществления перевозки груза через последних. Позже представитель правительства Вардан Саркисян заявил , что грузовики останутся в приграничной зоне Корнидзора до получения определенного ответа, добавив, что пока не имеют внятного ответа от российских миротворцев и ждут ответа.
Отметим, что помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев отреагировал на ситуацию вокруг переброски гуманитарных грузов из Еревана в Арцах, заявив , что игра окончена.
По его словам, Армения занимается политическими спекуляциями в отношении Лачинской дороги и подчеркнул, что в Брюсселе достигнута договоренность о том, что дорога Агдам-Степанакерт будет использоваться для больших объемов поставок.