«Ինչո՞ւ պետք է ՀՀ ղեկավարը անընդհատ վազի, եթե Պուտինը չի գալիս». Անահիտ Ադամյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի «Radar զրույց» հաղորդաշարի հյուրը «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Անահիտ Ադամյանն է։
Նա անդրադարձել է Հայաստան-ԱՄՆ-ԵՄ հարաբերություններին, խոսել տնտեսական և արտաքին քաղաքականության դիվերսիֆիկացիայի, հայ-ռուսական հարաբերությունների և ինքնիշխանության մասին։
Անահիտ Ադամյանի խոսքով՝ Բլինքենը Հայաստանի համար դիվերսիֆիկացիայի ծրագիր չի գրելու․ «Ստոլտենբերգը ասաց՝ մեր դռները բաց են․ ուզում եք՝ եկեք, ուզում եք՝ մի եկեք։ Բացառում եմ, որ ռուսների հեռանալու պարագայում թուրքերը հարձակվեն Հայաստանի վրա, իսկ Թուրքիայի պարագայում՝ Էրդողանն իր խնդիրները պետք է լուծի, հետո կրծքով նետվի՝ պաշտպանելու Ադրբեջանին»։

"Why should the RA leader always run if Putin is not coming?" Anahit Adamyan (VIDEO)
Anahit Adamyan, a member of the political council of the "Republic" party, is a guest on Radar Armenia's "Radar Conversation" program.
He referred to Armenia-US-EU relations, economic and foreign policy diversification, Armenian-Russian relations, and sovereignty.
According to Anahit Adamyan, Blinken will not write a diversification plan for Armenia. "Stoltenberg said, our doors are open. If you want, come; if you don't, don't come. I rule out that the Turks will attack Armenia if the Russians leave, and in the case of Turkey, Erdoğan should solve his problems and then rush to defend Azerbaijan."