Արմենն Գրիգոորյանն ընդունել է հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը
ԱԽ քարտուղար Արմենն Գրիգորյանը հայտնել է, որ ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը:
«Հուլիսի 30-ին ընդունել եմ «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը: Ողջունել եմ պատվիրակության այցը Հայաստան և այն կարևորել ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների հետագա զարգացման տեսանկյունից՝ մատնանշելով հնարավոր համագործակցության ուղիները՝ սկսած առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացումից ու էներգետիկ ոլորտի բազմազանեցումից մինչև պաշտպանական ոլորտում հնարավոր համագործակցություն:
Հանդիպմանը ներկայացրել եմ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները և վերահաստատել Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված ՀՀ կառավարության հանձնառությունն ու ջանքերը:
Հարց ու պատասխանի ընթացքում ներկայացրել եմ ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը և ընդգծել դրա կարևորությունը՝ որպես տարածաշրջանային կայունությանն ու տնտեսական զարգացմանը նպաստող գործոն»:

Армен Григорян принял делегацию иудейско-христианского союза
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян сообщил, что 30 июля принял делегацию иудейско-христианского союза «Save Armenia».
«Я приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул его значимость в контексте дальнейшего развития армяно-американских отношений, указав на возможные пути сотрудничества — от развития торгово-экономических связей и диверсификации энергетического сектора до возможного взаимодействия в сфере обороны», — отметил Григорян.
Во время встречи он представил последние события в процессе нормализации армяно-азербайджанских отношений и вновь подтвердил приверженность и усилия правительства Армении, направленные на укрепление стабильности и мира в Южном Кавказе.
В рамках обсуждения вопросов и ответов Григорян представил проект «Перекрёсток мира», выдвинутый армянским правительством, подчеркнув его важность как фактора, способствующего региональной стабильности и экономическому развитию.