Վարչապետը շնորհավորել է Եգիպտոսի նախագահին՝ Հեղափոխության օրվա առիթով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդ Ալ-Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առիթով:
Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Եգիպտոսի ժողովրդին Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
Գոհունակությամբ եմ արձանագրում, որ վերջին տարիներին կայացած բարձրաստիճան պաշտոնական փոխայցելությունները նոր լիցք են հաղորդել միջպետական երկխոսության ակտիվացմանը: Լիահույս եմ, որ ընթացիկ տարում ակնկալվող միջպետական բնույթի միջոցառումները կնպաստեն մեր երկրների միջև տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանն ու տնտեսական կապերի ամրապնդմանը։
Հայաստանն ուշադիր հետևում և աջակցում է Միջին Արևելքում և Աֆրիկայում խաղաղության ու կայունության հաստատմանն ուղղված Եգիպտոսի միջնորդական ջանքերին։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Премьер-министр поздравил президента Египта с Днём революции
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Арабской Республики Египет Абдель Фаттаху Ас-Сиси по случаю национального праздника — Дня революции.
В послании говорится:
«Тепло поздравляю Вас и народ Египта с национальным праздником — Днём революции Арабской Республики Египет.
С удовлетворением отмечаю, что состоявшиеся в последние годы визиты на высоком уровне придали новый импульс активизации межгосударственного диалога. Надеюсь, что ожидаемые в текущем году мероприятия межгосударственного характера будут способствовать развитию взаимовыгодного сотрудничества и укреплению экономических связей между нашими странами.
Армения внимательно следит за посредническими усилиями Египта, направленными на установление мира и стабильности на Ближнем Востоке и в Африке, и поддерживает их.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Египта — мира и процветания».