Մհեր Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ԱՄՆ աջակցությունը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է ԱՄՆ Անկախության օրվա առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը, որի ընթացքում հանդես է եկել շնորհավորական ուղերձով: Միջոցառմանը մասնակցել է նաև վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը:
Մհեր Գրիգորյանն իր և կառավարության անունից շնորհավորել է տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների ժողովրդին ու կառավարությանը խաղաղություն, բարօրություն և շարունակական առաջընթաց:
Փոխվարչապետն ընդգծել է, որ 2025 թվականի սկիզբը նշանավորվել է Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև երկկողմ հարաբերությունների ռազմավարական գործընկերության մակարդակի բարձրացմամբ՝ նշելով Վաշինգտոնում ստորագրված Ռազմավարական գործընկերության կանոնադրությամբ երկու երկրների միջև համագործակցության խորացման վերահաստատված հանձնառություն:
«Բարձր ենք գնահատում Միացյալ Նահանգների շարունակական աջակցությունը Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատման ջանքերին: Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը բազմիցս վերահաստատել է իր հավատարմությունը խաղաղության օրակարգին՝ հիմնված ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության, միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների անխախտելիության սկզբունքների վրա»,- նշել է փոխվարչապետը՝ ընդգծելով նաև, որ խաղաղության միջավայրը մեծ հեռանկարներ կբացի նաև օտարերկրյա ներդրումների համար՝ ձևավորելով բիզնեսի համար կայուն, կանխատեսելի և շահութաբեր միջավայր:

Мгер Григорян высоко оценил поддержку США
Вице-премьер Мгер Григорян принял участие в мероприятии, посвященном Дню независимости США, где выступил с поздравительным словом. В мероприятии также участвовал руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян.
От имени себя и правительства Мгер Григорян поздравил с праздником, пожелав народу и правительству Соединенных Штатов Америки мира, процветания и дальнейшего прогресса.
Вице-премьер подчеркнул, что начало 2025 года ознаменовалось повышением уровня двусторонних отношений между Арменией и США до стратегического партнерства, отметив подтвержденную приверженность углублению сотрудничества между двумя странами, закрепленную подписанием в Вашингтоне Устава стратегического партнерства.
«Мы высоко ценим постоянную поддержку Соединенных Штатов усилиям по установлению мира на Южном Кавказе. Правительство Республики Армения неоднократно подтверждало свою приверженность повестке мира, основанной на принципах суверенитета, территориальной целостности и нерушимости международно признанных границ», — отметил вице-премьер, подчеркнув также, что мирная среда откроет большие перспективы для иностранных инвестиций, создавая стабильную, предсказуемую и прибыльную среду для бизнеса.