ՀՀԿ-ն Սերժ Սարգսյանի նախագահությամբ ԳՄ նիստ է հրավիրել
ՀՀԿ-ից տեղեկացնում են, որ հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ երրորդ Նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀԿ Գործադիր մարմնի հերթական նիստը։
«Նիստին քննարկվել են Հայաստանի իշխանությունների կողմից Արցախի հանձնմամբ և Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանական գործողությունների հետևանքով երկրում ստեղծված սոցիալական ու քաղաքական վիճակը։ Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային և աշխարհաքաղաքական զարգացումներին։
Իրականացվել է կատարված աշխատանքների վերլուծություն, բացթողումների և թերացումների վերհանում, որոնց հետ կապված տրվել են հասցեական հանձարարականներ։
Նախագահ Սարգսյանի կողմից տրվել են հանձնարարականներ նաև ներկուսակցական աշխատանքների կազմակերպման և իրագործման վերաբերյալ։
Քննարկվել են նաև Հայաստանում քաղբանտարկյալների, ինչպես նաև Բաքվի բանտերում պահվող մեր հայրենակիցների խնդիրը միջազգային կառույցների ուշադրության կենտրոնում պահելուն ուղղված գործողությունները»,- հայտնում են ՀՀԿ-ից։

РПА созвала сессию исполнительного органа под председательством Сержа Саргсяна
По сообщению РПА, 23 октября состоялось очередное заседание Исполнительного органа РПА под председательством третьего Президента Республики Армения, председателя РПА Сержа Саргсяна.
"На встрече обсуждалась общественно-политическая ситуация, сложившаяся в стране в результате передачи Арцаха властями Армении и геноцидных действий со стороны Азербайджана. Было также упомянуто о региональных и геополитических событиях.
Проведен анализ выполненных работ, выделены упущения и недостатки и в связи с ними даны конкретные указания.
Президент Саргсян также дал поручения по организации и осуществлению внутрипартийной работы.
Обсуждались также действия, направленные на то, чтобы вопрос политзаключенных в Армении, а также наших соотечественников, содержащихся в тюрьмах Баку, был в центре внимания международных институтов", - сообщает РПА.