ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քվինը Վայոց Ձորի մարզում էր՝ հանդիպելու տեղի պաշտոնատար անձանց և դիտարկելու անվտանգային իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին։
«Դեսպանը հանդիպեց Վայոց Ձորի մարզպետի, ԵՄ դիտորդական առաքելության և տեղի զինված ուժերի ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպումներին ներկա էր ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը։ Դեսպան Քվինն ընդգծեց, որ Միացյալ Նահանգները հանձնառու է աջակցել Հայաստանի ինքնիշխանությանն ու անվտանգությանը, ինչպես նաև Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության հաստատմանը»,- հայտնում են ԱՄՆ դեսպանատնից։
«Դեսպան Քվինն այցելեց Ջերմուկ՝ տեղում ծանոթանալու քաղաքի ունեցած խնդիրներին ու առկա հնարավորություններին։ Նա հանդիպեց համայնքի ղեկավարի և համայնքի ղեկավարի տեղակալի հետ և տեղի գործարարների հետ քննարկեց տեղական տնտեսության ու զբոսաշրջության հետ կապված հարցերը։ Դեսպան Քվինը տպավորված էր գեղեցիկ բնաշխարհով ու բնության գրկում ժամանցի ուշագրավ հնարավորություններով, որոնց շնորհիվ Ջերմուկը հայտնի է որպես սիրված զբոսաշրջային ուղղություն»,- հայտնում են դեսպանատնից։

США привержены поддержке суверенитета и безопасности Армении. Посол
Посол США в Армении Куинн находилась в Вайоцдзорской области для встречи с местными властями и наблюдения за ситуацией с безопасностью на армяно-азербайджанской границе.
Посол встретилась с губернатором Вайоц Дзора, миссией наблюдателей ЕС и представителями местных вооруженных сил. На встречах присутствовала посол РА в США Лилит Макунц. Посол Куинн подчеркнула, что Соединенные Штаты привержены поддержке суверенитета и безопасности Армении, а также установлению прочного мира на Южном Кавказе", - говорится в сообщении посольства США .
«Посол Куинн посетила Джермук, чтобы узнать о проблемах города и существующих возможностях. Он встретилась с главой общины и заместителем главы общины и обсудила с местными бизнесменами вопросы, связанные с местной экономикой и туризмом. «Посол Куинн был впечатлена красивой природой и замечательными возможностями для отдыха на природе, благодаря которым Джермук известен как популярное туристическое направление », — говорится в сообщении посольства.