Ադրբեջանական պետական հեռուստաընկերությունը ՀՀ ամբողջ սուվերեն տարածքը ներկայացնում է որպես Ադրբեջանի տարածք․ ԱԳՆ խոսնակ
Ադրբեջանական պետական ​​հեռուստաընկերությունը հեռարձակել է 35 րոպեանոց «ֆիլմ», որը, կարճ ասած, ներկայացնում է Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ սուվերեն տարածքը որպես Ադրբեջանի տարածք։ Ինչպես երևում է, Հայաստանն «անհետանում է» քարտեզից։ Սա ոչ այլ ինչ է, քան ակնհայտ քարոզչություն և հարևանի սուվերենությանն ուղղված անթաքույց սպառնալիք: Այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը:
«Հայաստանի մարզերը, մայրաքաղաք Երևանը և Սևանա լիճը երևում են ադրբեջանական տեղանուններով: Չլինելով առաջին դեպքը՝ սուտ մատնանշումներով Ադրբեջանը շարունակաբար սնում է իր հանրությանը հակահայկական տրամադրություններով: Որպես տարածաշրջանի համար դատապարտելի և անընդունելի վարքագիծ` այն պետք է վճռականորեն մերժվի բոլորի կողմից ամբողջությամբ»,- գրել է նա։

Азербайджанская государственная телекомпания всю суверенную территорию Республики Армения представляет как территорию Азербайджана. Пресс-секретарь Министерства иностранных дел
Государственное телевидение Азербайджана показало 35-минутный «фильм», в котором вся суверенная территория Республики Армения представлена   как территория Азербайджана. Как видно из видео, Армения «исчезает» с карты. Это не что иное, как открытая пропаганда и неприкрытая угроза суверенному соседу.
Столица Армении Ереван и озеро Севан показаны азербайджанскими топонимами. Это не первый случай, когда Азербайджан с ложными нарративами  подстрекает свою общественность к настроениям против Армении. Как предосудительное и неприемлемое поведение для региона и за его пределами, оно должно быть решительно отвергнуто всеми - написала она.