Երևանի քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը հյուրընկալել է ՀՀ-ում ԳԴՀ դեսպանին
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ԳԴՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Ռիխտերի հետ: Անդրադառնալով Երևանի և գերմանական քաղաքների միջև գործակցության հաստատմանն ու երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին՝ կողմերը կարևորել են հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում փորձի փոխանակումը: Խոսելով Արևելյան Եվրոպայի էներգախնայողության և շրջակա միջավայրի գործընկերության (E5P) կողմից Երևանում իրականացվող Էներգաարդյունավետության ու ավտոբուսային բարեփոխման ծրագրերից՝ Լևոն Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությանը, որն այս դրամաշնորհի դոնոր երկրներից է: Քաղաքապետի պաշտոնակատարը նշել է, որ պետություն, համայնք, միջազգային գործընկերներ գործակցությամբ Երևանը փուլ առ փուլ իրականություն է դարձնում տրանսպորտային համակարգի բարեփոխումները: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու գործակցության ընդլայնման պատրաստակամության համար՝ դեսպան Վիկտոր Ռիխտերը նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում պատրաստակամ է աջակցել և օժանդակել երկուստեք կապերի ամրապնդմանն ու խորացմանը, ինչպես նաև համատեղ նախագծերի իրականացմանը:
Լևոն Հովհաննիսյանն ու Վիկտոր Ռիխտերը մտքեր են փոխանակել նաև հանրակրթության ոլորտում մասնագետների ու աշակերտների փոխանակման ծրագրերի շուրջ:

Исполняющий обязанности мэра Еревана Левон Ованнисян принял посла ФРГ в Армении
Первый заместитель мэра Еревана, временно исполняющий обязанности мэра Левон Ованнисян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом ФРГ в Армении Виктором Рихтером. Коснувшись налаживания сотрудничества между Ереваном и городами Германии и повестки двусторонних отношений, стороны подчеркнули важность обмена опытом в интересующих областях. Говоря о проектах «Энергоэффективность и автобусная реформа», реализуемых в Ереване Восточно-европейским партнерством по энергосбережению и окружающей среде (E5P), Левон Ованнисян поблагодарил Федеративную Республику Германия, которая является одной из стран-доноров этого гранта. Исполняющий обязанности мэра отметил, что при сотрудничестве государства, общественности и международных партнеров Ереван шаг за шагом претворяет в жизнь реформы транспортной системы.
Выразив признательность за теплый прием и готовность к расширению сотрудничества, Посол Виктор Рихтер отметил, что готов оказывать поддержку и содействие укреплению и углублению двусторонних связей, а также реализации совместных проектов в рамках своих полномочий.
Левон Ованнисян и Виктор Рихтер также обменялись мнениями о программах обмена специалистами и студентами в сфере общего образования