ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը Տաշքենդ կատարած այցի շրջանակում հանդիպել է Ուզբեկստանի գյուղատնտեսության նախարար Ազիզ Վոիտովի հետ, հայտնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների ագրոարդյունաբերական բնագավառում համագործակցությանը, գյուղատնտեսության մեջ չօգտագործված ներուժի ու հնարավորությունների օգտագործմանը վերաբերող հարցեր։ Կողմերը ներկայացրել են նաև երկու երկրներում գործող պետական աջակցության գործիքակազմը։
Առանձին անդրադարձ է կատարվել խաղողագործության, գինեգործության և ոգելից խմիչքների արտադրության ոլորտում համագործակցության հնարավորություններին։
Հանդիպման ավարտից հետո հայկական պատվիրակությանը ներկայացվել են Ուզբեկստանի գյուղատնտեսության թվայնացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներն ու ընթացիկ նախագծերը։

Ваан Керобян встретился с министром сельского хозяйства Узбекистана
В рамках визита в Ташкент делегация во главе с министром экономики РА Вааном Керобяном встретилась с министром сельского хозяйства Узбекистана Азизом Войтовым, сообщает министерство экономики РА.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества в агропромышленной сфере двух стран, использования незадействованного потенциала и возможностей в сельском хозяйстве. Стороны также представили действующие в обеих странах инструменты государственной поддержки.
Отдельно были упомянуты возможности сотрудничества в области виноградарства, виноделия и производства спирта.
После встречи армянской делегации были представлены работы и текущие проекты в направлении цифровизации сельского хозяйства Узбекистана.