Ադրբեջանն ամեն օր հրաժարվում է իր ստեղծած կեղծ նարատիվներից. Էդմոն Մարուքյան
Ադրբեջանն ամեն օր հրաժարվում է իր ստեղծած կեղծ նարատիվներից՝ կապված Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի հետ համակեցությամբ ապրելու պատրաստակամության հետ։ Այս մասին X-ում (նախկին Twitter) գրել է Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
«Այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ բուժօգնության համար Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան տեղափոխվող 68-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանին առևանգել են Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության ներկայացուցիչները և տարել անհայտ ուղղությամբ։
Ո՛չ Խաչատրյանի հարազատները, ո՛չ ԿԽՄԿ-ի կամ ռուս խաղաղապահների ներկայացուցիչները տեղյակ չեն Վագիֆ Խաչատրյանի գտնվելու վայրի մասին։ Նրա ճակատագիրն այս պահի դրությամբ անհայտ է»,-գրել է նա։

Азербайджан каждый день отказывается от своих ложных нарративов. Эдмон Марукян
Каждый день Азербайджан отказывается от созданных им ложных нарративов о своей готовности жить в сосуществовании с народом Нагорного Карабаха. Об этом на Х (бывший Twitter) написал посол по особым поручениям Армении Эдмон Марукян.
"Сегодня 68-летний Вагиф Хачатрян, которого в сопровождении Международного комитета Красного Креста везли из Нагорного Карабаха в Армению для оказания медицинской помощи, был похищен представителями пограничной службы Азербайджана и доставлен в неизвестное направление.
О местонахождении Вагифа Хачатряна не знают ни родственники Хачатряна, ни представители МККК, ни российские миротворцы. Его судьба в настоящее время неизвестна», — написал он.