Մենք վերահաստատում ենք պետքարտուղար Բլինքենի կոչը` Լաչինի միջանցքը անհապաղ վերաբացելու մասին. ԱՄՆ փոխդեսպան
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ փոխդեսպանի պաշտոնակատար Ջոն Ալելոն դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչների հետ միասին Սյունիքում էր, որտեղ տեղահանված անձանցից ու մարզի ղեկավարներից տեղեկացավ Լաչինի միջանցքի շարունակվող շրջափակման պատճառած զրկանքների մասին։
«Մենք վերահաստատում ենք պետքարտուղար Բլինքենի կոչը մասնավոր և կոմերցիոն փոխադրումների համար Լաչինի միջանցքը անհապաղ վերաբացելու մասին», - նշված է գրառման մեջ։

Исполняющий обязанности заместителя посла США в Сюнике проинформировал о лишениях, вызванных блокадой Лачинского коридора
По сообщению посольства США в РА исполняющий обязанности вице-посла США в Армении Джон Аллело вместе с представителям дипкорпуса находился в Сюнике, где узнал от вынужденных переселенцев и глав регионов о лишениях, вызванных продолжающейся блокадой Лачинского коридора.
Повторяем призыв госсекретаря Блинкена к немедленному открытию Лачинского коридора для коммерческих и частных перевозок - говорится в сообщении.