Գնել Սանոսյանը կարևորել է ԱՄԷ-ի հետ հատկապես էներգետիկ ոլորտում առկա համագործակցությունը
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Ալ-Մուլլային։
Նախարարը ողջունել է դեսպանին և հաջողություններ մաղթել հայաստանյան առաքելության ընթացքում։ Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և բարձր է գնահատել հայ-էմիրաթական հարաբերությունների առկա մակարդակը և այն խորացնելու անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են տարբեր ոլորտներում առկա համագործակցության վերաբերյալ հարցեր։ Մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել էներգետիկ, վերականգնվող էներգիայի, թափոնների վերամշակման, շինարարության ոլորտներին։ Նախարարը կարևորել է հատկապես էներգետիկ ոլորտում առկա համագործակցությունը։ Հանդիպման ժամանակ նախանշվել են փոխգործակցության նոր ուղղություններ։

Гнел Саносян подчеркнул существующее сотрудничество с ОАЭ, особенно в сфере энергетики
Министр территориального управления и инфраструктуры РА Гнел Саносян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Объединенных Арабских Эмиратов в Республике Армения Нариман Аль-Муллу.
Министр приветствовал посла и пожелал успехов в ходе армянской миссии. Посол поблагодарила за теплый прием и высоко оценила нынешний уровень армяно-эмиратских отношений и необходимость их углубления.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с существующим сотрудничеством в различных сферах. В частности, речь шла об энергетике, возобновляемых источниках энергии, переработке отходов и строительстве. Министр особо отметил существующее сотрудничество в сфере энергетики. В ходе встречи были намечены новые направления сотрудничества.