«Այդպիսի ժանր ունենք, չէ՞, նամակ ռուսաց թագավորին, մինչև ե՞րբ ենք այդ ժանրի մեջ ապրելու». Նիկոլ Փաշինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Եկեք արձանագրենք, որ 2020թ. պատերազմից հետո գրեթե հրաշքով փրկել ենք մեր պետությունն ու պետականությունը: Այս մասին այսօր հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ մամուլի ասուլիսում։
«Եթե որևէ մեկն ասում է, որ Հայաստանը պետք է շարունակի կոնֆրոնտացիոն ռեժիմում ապրել ինքն, ըստ էության, ՀՀ պետականությունը, պետության գոյությունը, ինքնիշխանությունն ու անկախությունը դնում է կասկածի տակ»,- ասել է Փաշինյանը՝ նշելով, որ միջազգային հանրությունն էլ մեզնից է լուծումներ ակնկալում։
Վարչապետն անդրադարձել է նաև ընդդիմադիրների խոսույթին, թե ինչում են իրեն մեղադրում. «Այն բանում, ինչում մեղադրում են ինձ մեր ընդդիմադիրները, ներքին տրամաբանական հակասություն ունի՝ մեկ մեղադրում են հողեր հանձնելու, մեկ՝ չհանձնելու մեջ. մեկը մյուսին չեզոքացնում է, նաև այդ պատճառով մինչև հիմա ես վարչապետ եմ»:

"У нас же есть такой жанр "письмо русскому царю", долго ещё мы будем жить в этом жанре?" Никол Пашинян (ВИДЕО)
Зафиксируем, что в 2020 г. после войны мы почти чудом сохранили свое государство и государственность. Об этом Никол Пашинян заявил сегодня на пресс-конференции с журналистами.
"Если кто-то говорит, что Армения должна продолжать жить в конфронтационном режиме, то они по сути ставят под вопрос государственность, существование государства, суверенитет и независимость Армении", - сказал Пашинян, отметив, что международное сообщество также ждет от нас решений.
Премьер-министр также сослался на выступление оппозиционеров, в чем они его обвиняют. «В том, в чем меня обвиняют наши оппозиционеры, есть внутреннее логическое противоречие: одни обвиняют в сдаче земли, другие — в не сдаче, одно нейтрализует другое, поэтому я до сих пор премьер-министр».