«Ակնկալիք ունեմ, որ կկարողանան հնարավոր խաղաղության պայմանագրի ևս մի քանի հոդված համաձայնեցնել». վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է այսօր Մոսկվայում տեղի ունեցող հայ-ադրբեջանական բանակցություններին։
«Ակնկալիք ունեմ ՀՀ ԱԳ նախարարից և մյուս գործընկերներիցս, որ կկարողանան հնարավոր խաղաղության պայմանագրի ևս մի քանի հոդված համաձայնեցնել և ինչ-որ լուծման հասնել Լաչինի միջանցքի բացման հարցում»,- հայտարարել է վարչապետը։

«Я надеюсь, что они смогут согласовать еще несколько статей возможного мирного соглашения». Премьер-министр
Премьер-министр Никол Пашинян коснулся армяно-азербайджанских переговоров, проходящих сегодня в Москве.
"У меня есть ожидание от министра иностранных дел РА и других моих коллег, что они смогут согласовать еще несколько статей возможного мирного договора и достичь какого-то решения относительно открытия Лачинского коридора", - заявил премьер-министр.