«Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը և Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումն անհրաժեշտություն է». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մեկնարկել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի ասուլիսը։ Վարչապետը բացման խոսքում անդրադարձավ տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին և այդ պայմաններում Հայաստանի քաղաքականությանը։
«Հայաստանին սահմանակից և շրջապատող երկրներից որևէ մեկը մյուսի հետ կոնֆրոնտոցիոն հարաբերություններ չունի և նույնիսկ ամենասուր հարցերի լուծման բանաձևը համարվում է համագործակցության քաղաքականությունը։ Այս առումով Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը և Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումն անհրաժեշտություն է այն ընկալմամբ, որ Իրանի և Վրաստանի հետ մեր հարաբերությունները զարգանում են բնականոն կերպով և պետք է շարունակեն զարգանալ»,- ասել է վարչապետը։

«Подписание мирного договора с Азербайджаном и урегулирование отношений с Турцией является необходимостью». Премьер-министр (ВИДЕО)
Началась пресс-конференция премьер-министра Никола Пашиняна. В своем вступительном слове премьер-министр коснулся ситуации в регионе и политики Армении в этих условиях.
«Ни одна из стран, граничащих с Арменией и окружающих ее, не имеет конфронтационных отношений с другой
а формула решения даже самых острых вопросов решается политикой сотрудничества.В этом смысле подписание мирного договора с Азербайджаном и урегулирование отношений с Турцией является необходимостью при том понимании, что наши отношения с Ираном и Грузией развиваются нормально и должны продолжать развиваться", - сказал премьер-министр.