Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
Նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է. «Մեծ գոհունակությամբ արձանագրում եմ, որ մեր երկրների և ժողովուրդների միջև դարերի խորքից եկող ավանդական ջերմ հարաբերությունները շարունակում են անշեղորեն ամրապնդվել։ Դրա լավագույն ապացույցն այս տարվա սկզբին Հայաստան կատարած Ձեր պատմական այցն էր, որով միջպետական հարաբերությունները թևակոխեցին կառուցողական երկխոսության և դինամիկ զարգացման նոր շրջան՝ ընդլայնելով համագործակցության օրակարգը։
Հայաստանը շահագրգռված է Միջին Արևելքի կայունությամբ և բարձր է գնահատում Եգիպտոսի դրական դերակատարությունը տարածաշրջանի անվտանգության ամրապնդման և ահաբեկչության դեմ պայքարի գործում»։

Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Египта Абдель Фаттаху Ас-Сиси
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Арабской Республики Египет Абдель Фаттаху Ас-Сиси по случаю национального праздника – Дня Революции.
В обращении президента Хачатуряна, в частности, говорится: «С большим удовлетворением отмечаю, что традиционные теплые отношения между нашими странами и народами, идущие из глубины веков, продолжают неуклонно укрепляться. Лучшим доказательством этого стал Ваш исторический визит в Армению в начале этого года, с которым межгосударственные отношения вступили в новый период конструктивного диалога и динамичного развития, расширения повестки дня сотрудничества.
Армения заинтересована в стабильности Ближнего Востока и высоко оценивает позитивную роль Египта в укреплении региональной безопасности и борьбе с терроризмом».