Հայկական կողմը համաձայնություն է տվել Մոսկվայում ԱԳ նախարարների մակարդակով հանդիպման առաջարկին. ԱԳՆ խոսնակ
Հայկական կողմը համաձայնություն է տվել Մոսկվայում ԱԳ նախարարների մակարդակով հանդիպման առաջարկին: Այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանից
«Այլ մանրամասների մասին կհայտնենք լրացուցիչ»,- ասաց Բադալյանը:
Հիշեցնենք՝ հուլիսի 17-ին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի փոխնախարար Անդրեյ Ռուդենկոյի և ՌԴ-ում Ադրբեջանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլուի հետ հանդիպման ժամանակ ռուսական կողմը վերահաստատել էր իր պատրաստակամությունը մոտ ապագայում Մոսկվայում կազմակերպել Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպում։ «Կքննարկվի խաղաղության պայմանագրի շուրջ համաձայնության թեման, որին կհաջորդի Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների գագաթնաժողովը Մոսկվայում՝ նշված փաստաթուղթն ստորագրելու համար»,- հայտնել էր ՌԴ ԱԳՆ-ն:

Армянская сторона согласилась на предложение о встрече на уровне министров иностранных дел в Москве. Пресс-секретарь Министерства иностранных дел
Армянская сторона согласилась на предложение о встрече на уровне министров иностранных дел в Москве. Об этом Radar Armenia сообщила пресс-секретарь МИД РА Ани Бадалян
"О других подробностях мы сообщим вам", - сказала Бадалян.
Напомним, 17 июля в ходе встречи с заместителем министра иностранных дел Российской Федерации Андреем Руденко и Чрезвычайным и Полномочным послом Азербайджана в Российской Федерации Поладом Бюльбюльоглу российская сторона подтвердила готовность организовать в ближайшее время в Москве трехстороннюю встречу министров иностранных дел Армении, Азербайджана и России . "Будет обсуждена тема согласования мирного договора, после чего состоится саммит лидеров России, Азербайджана и Армении в Москве для подписания указанного документа", - говорится в сообщении МИД России.