Բրիտանական դեսպանության հայտարարությունը Հարավային Կովկասում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գործունեության մասին
Բրիտանական դեսպանության հայտարարությունը Հարավային Կովկասում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գործունեության մասին.
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն տարիներ շարունակ չափազանց կարևոր աշխատանք է իրականացրել Հարավային Կովկասում՝ ներառյալ Լաչինի միջանցքում, որտեղ նրանց գործունեությունն աջակցում է տեղացի բնակչությանը՝ ունենալ հասանելիություն առաջին անհրաժեշտության ապրանքներին և  ծառայություններին՝ ներառյալ կյանք փրկող դեղամիջոցներն ու  առողջապահական ծառայությունները։
Միացյալ Թագավորության կառավարությունը հաստատակամորեն սատարում է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գործունեությունը և շարունակական աշխատանքը։ Միացյալ Թագավորությունը կոչ է անում բոլոր կողմերին զերծ մնալ մարդասիրական աջակցության քաղաքականացումից։

Заявление посольства Великобритании о деятельности Международного комитета Красного Креста на Южном Кавказе
Заявление посольства Великобритании о деятельности Международного комитета Красного Креста на Южном Кавказе.
В течение многих лет Международный комитет Красного Креста проводил важную работу на Южном Кавказе, в том числе в Лачинском коридоре, где его работа помогает местному населению иметь доступ к основным товарам и услугам, включая жизненно важные лекарства и медицинские услуги.
Правительство Соединенного Королевства решительно поддерживает деятельность и текущую работу Международного комитета Красного Креста. Соединенное Королевство призывает все стороны воздерживаться от политизации гуманитарной помощи.