Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն:
Նախագահը շնորհավորել է դեսպան Անն Լույոյին և ի դեմս նրա՝ Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով հաջողություն ու ամենայն բարիք:
«Ցանկանում եմ նաև շնորհակալություն հայտնել Ֆրանսիայի կառավարությանը և անձամբ Ֆրանսիայի նախագահ էմանուել Մակրոնին այն աջակցության համար, որ Ֆրանսիան ցուցաբերում է մեր երկրին մեզ համար մարտահրավերներով լի այս դժվար ժամանակաշրջանում:
Վստահ եմ՝ մեր համատեղ աշխատանքի արդյունքում, ի վերջո, իրականություն կդառնա տարածաշրջանում վերջնական և հարատև խաղաղություն հաստատելու մեր պատրաստակամությունն ու ձգտումը»:
Դեսպան Անն Լույոն շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի համար: «Շնորհակալ ենք, պարոն նախագահ, այս մեծ պատվի համար, որ մեզ արժանացրեցիք՝ գալով Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն: Ինչպես նշեցիք, Ֆրանսիան իսկապես մեծ կարևորություն է տալիս տարածաշրջանում իրավիճակի կայունացմանը, ինչպես նաև խաղաղության հաստատմանը, որին Հայաստանը և հայ ժողովուրդն արժանի են: Նախագահ Մակրոնն անձամբ շատ հանձնառու է աջակցել այդ գործընթացին»:

Ваагн Хачатурян посетил посольство Франции в Армении
Президент Республики Ваагн Хачатурян посетил посольство Франции в Армении по случаю Национального дня Французской Республики.
Президент поздравил посла Анн Люйо и от ее имени дружественный народ Франции, пожелав успехов и всего наилучшего.
«Я также хотел бы поблагодарить правительство Франции и самого президента Франции Эммануэля Макрона за поддержку, которую Франция оказывает нашей стране в это трудное и полное вызовов для нас время.
Уверен, что в результате нашей совместной работы наша готовность и стремление к установлению окончательного и прочного мира в регионе со временем станут реальностью».
Посол Анн Луйо поблагодарила за поздравление. «Спасибо, господин Президент, за эту большую честь, которую Вы оказали нам, придя в посольство Франции в Армении. Как Вы упомянули, Франция действительно придает большое значение стабилизации ситуации в регионе, а также установлению мира, которого заслуживают Армения и армянский народ. Президент Макрон лично очень заинтересован в поддержке этого процесса».