Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը պատասխանել է ՌԴ ԱԳՆ Մարիա Զախարովային՝ շեշտելով, որ վերջին երկուսուկես տարիների ընթացքում, ինչպես նաև 30 տարիների ընթացքում, Ադրբեջանը լսել է տասնյակ, հարյուրավոր, նույնիսկ հազարավոր տարբեր կոչեր.
«Իհարկե, կոչերին պետք է ականջալուր լինել։ Կարևոր է վերլուծել և մենք դա անում ենք, տալիս ենք համարժեք պատասխաններ։
Ադրբեջանական պետությունն ունի իր տեսակետը միջազգային իրավունքի նորմերին ու սկզբունքներին համապատասխան հարցեր լուծելու վերաբերյալ։ Մենք մեր քաղաքականությունը վարում ենք ոչ թե ինչ-որ մեկի կոչերով, այլ մեր ազգային շահերից ելնելով։ Վստահ ենք, որ այս քաղաքականությունը դրական արդյունքների կբերի»,- հավելել է Բայրամովը։

Байрамов ответил Захаровой
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов ответил официальному представителю МИД России Марии Захаровой, подчеркнув, что за последние два с половиной года, а также за последние 30 лет Азербайджан выслушал десятки, сотни, даже тысячи различных обращений.
«Конечно, призывы должны быть услышаны. Важно анализировать и мы это делаем, даем адекватные ответы.
Азербайджанское государство имеет свою точку зрения на решение вопросов в соответствии с нормами и принципами международного права. Мы ведем свою политику не по чьим-то призывам, а исходя из наших национальных интересов. Мы уверены, что эта политика принесет положительные результаты", - добавил Байрамов.