ՀՀ և ՌԴ ԱԳ նախարարի տեղակալները հանդիպել են
Հուլիսի 7-ին Մոսկվայում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահե Գևորգյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինի հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել  տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության հարցերին: Քննարկվել է  Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ընթացքը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակին և Լեռնային Ղարաբաղում տիրող հումանիտար ճգնաժամին: Այս համատեքստում կարևորվել է 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ ստանձնած պարտավորությունների իրականացումը:
Վահե Գևորգյանն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի իրավունքների և անվտանգության երաշխիքների հասցեագրման անհրաժեշտությունը:

Состоялась встреча заместителей министров иностранных дел РА и России
7 июля в Москве заместитель министра иностранных дел РА Ваге Геворгян встретился с заместителем министра иностранных дел России Михаилом Галузиным.
На встрече обсуждались вопросы безопасности и стабильности в регионе. Обсужден ход процесса урегулирования армяно-азербайджанских отношений.
Собеседники коснулись также ситуации, сложившейся в результате незаконного блокирования Лачинского коридора и гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе. В этом контексте был выделено выполнение обязательств, взятых на себя трехсторонней декларацией от 9 ноября 2020 года.
Ваге Геворкян подчеркнул необходимость рассмотрения прав и гарантий безопасности народа Нагорного Карабаха.