Մաղթում եմ, որ Սահմանադրությունն իրապես կարևորվի մեր քաղաքացիների կողմից. Ալեն Սիմոնյան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սահմանադրության օրվա առթիվ, որտեղ մասնավորապես ասվում է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ,
Շնորհավորում եմ բոլորիս Սահմանադրության օրվա առթիվ: Մեր Հանրապետությունն առաջ է ընթանում ժողովրդավարական ուղով՝  հաղթահարելով բազում խոչընդոտներ եւ դիմակայելով անսպասելի արգելքների: Մենք հաստատակամ ենք ժողովրդավար երկիր կառուցելու հարցում եւ գիտակցում ենք դրան հասնելու բարդությունները: Տարիներ առաջ մեր ժողովուրդն ի թիվս այլ հիմնարար սկզբունքների Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության ընդունման հիմքում է դրել քաղաքացիական համերաշխությունը եւ համամարդկային արժեքներին հավատարմությունը:
Իհարկե, սահմանադրորեն արձանագրված մի շարք հոդվածների իրականացման հարցում անելիքները շատ են, եւ իշխանության բոլոր ճյուղերի աշխատանքն ուղղված է բարեփոխումների իրականացմանը:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ, որ Սահմանադրությունն իրապես կարեւորվի մեր քաղաքացիների կողմից, դառնա սեղանի գիրք՝ կոտրելով մտայնությունը, որ այն հասանելի է միայն հատուկ մասնագետներին: Այս դեպքում, թերեւս, ժողովրդավարությունն ավելի կմոտեցնենք մեզ՝ ստեղծելով քաղաքացիական բարձր պատասխանատվությամբ հասարակություն»:

Желаю, чтобы Конституция действительно ценилась нашими гражданами. Ален Симонян
Председатель НС РА Ален Симонян направил поздравительное послание по случаю Дня Конституции, в котором, в частности, говорится:
«Дорогие соотечественники!
Поздравляю всех нас с Днем Конституции. Наша республика идет вперед по демократическому пути, преодолевая множество препятствий и встречая неожиданные преграды. Мы полны решимости построить демократическую страну и осознаем трудности этого достижения. Много лет назад, среди других основополагающих принципов, наш народ основывал принятие Конституции Республики Армения на гражданской солидарности и верности общечеловеческим ценностям.
Безусловно, многое предстоит сделать в части реализации ряда конституционно закрепленных статей, и работа всех ветвей власти направлена ​​на реализацию реформ.
Еще раз поздравляю вас с Днем Конституции Республики Армения. Желаю, чтобы Конституция действительно освещалась нашими гражданами, становилась настольной книгой, ломая менталитет, что она доступна только специалистам. В этом случае, возможно, мы приблизим к себе демократию, создав общество с высокой гражданской ответственностью».