«Վերջին սադրանքը ջանքերը չեզոքացնելու նպատակ ունեն». Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է, որ հունիսի 27-ի սադրանքը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղություն հաստատելու, ԼՂ ժողովրդի իրավունքների և անվտանգության հարցերը հասցեագրելու ջանքերը չեզոքացնելու նպատակ ունեն։
«Այս օրերին Հայաստանի պատվիրակությունն՝ ԱԳ նախարարի գլխավորությամբ, Վաշինգտոնում շարունակում է բանակցությունները՝ Ադրբեջանի պատվիրակության հետ խաղաղության տեքստը համաձայնեցնելու ուղղությամբ»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ տարածաշրջանում խաղաղությունն այլընտրանք չունի․
«Կառավարությունը, առերեսվելով բոլոր դժվարությունների և բարդությունների հետ, շարունակելու է խաղաղության քաղաքական ուղեգիծը»,- նշել է նա։

«Последняя провокация направлена ​​на нейтрализацию усилий». Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подчеркнул, что провокация 27 июня направлена ​​на нейтрализацию усилий по установлению мира между Арменией и Азербайджаном, решению вопросов прав и безопасности народа Нагорного Карабаха.
"В эти дни делегация Армении во главе с министром иностранных дел продолжает переговоры в Вашингтоне с делегацией Азербайджана в направлении согласования мирного текста", - сказал он, добавив, что мир в регионе не имеет альтернативы.
"Правительство, несмотря на все трудности и осложнения, продолжит политический путь мира", - отметил он.