Ուկրաինայի վերականգնման հարցով խորհրդաժողովին Հայաստանը հրավեր չի ստացել. ԱԳՆ
Հունիսի 21-ին Լոնդոնում մեկնարկեց երկօրյա միջազգային կոնֆերանս՝ նվիրված Ուկրաինայի հետպատերազմյան վերականգնմանը, որին մասնակցել է նաև Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։ Հայաստանից որևէ ներկայացուցիչ այդ խորհրդաժողովին չի մասնակցել։
Radar Armenia-ն դիմել էր Հայաստանի ԱԳ նախարարություն՝ պարզելու, թե Հայաստանը հրավիրվե՞լ է Լոնդոնում կայացած այդ խորհրդաժողովին։ Եթե այո, ինչո՞ւ Հայաստանը չի մասնակցել։
Արտաքին գերատեսչությունից պատասխանել են, որ Ուկրաինայի վերականգնման հարցով խորհրդաժողովին Հայաստանը հրավեր չի ստացել։ «Հարցման մեջ նշված միջոցառմանը Հայաստանի մասնակցության վերաբերյալ հրավեր չի փոխանցվել»,- ասված է ԱԳՆ պատասխանում։

Армения не получила приглашения на конференцию по восстановлению Украины. МИД
21 июня в Лондоне стартовала двухдневная международная конференция, посвященная послевоенному восстановлению Украины, в которой также принял участие министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов. В этой конференции не участвовал ни один представитель Армении.
Radar Armenia обратился в Министерство иностранных дел Армении, чтобы узнать, была ли приглашена Армения на эту конференцию, проходившую в Лондоне. Если да, то почему Армения не участвовала?
В МИД ответили, что Армения не получала приглашения на конференцию по восстановлению Украины. «Приглашение относительно участия Армении в упомянутом в опросе мероприятии не направлялось », - говорится в ответе МИД.