«Հարավային Կովկասում բարձր է ապակայունացման ռիսկը». ՀՀ վարչապետը հանդես է եկել միջազգային հանրությանն ուղղված կոչով
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում կոչ է արել միջազգային հանրությանը՝ գործնական քայլեր ձեռնարկել ԼՂ-ի ժողովրդի իրավունքների և անվտանգության ապահովման համար:
«Կոչ եմ անում միջազգային հանրությանը գործնական քայլեր ձեռնարկել ԼՂ-ի ժողովրդի իրավունքների և անվտանգության ապահովման համար:
Մինչդեռ Լաչինի միջանցքը մնում է ապօրինի արգելափակված, այս գիշեր Ադրբեջանի կողմից անօդաչու թռչող սարքերի կիրառմամբ հարձակման հետևանքով կա 4 զոհ։

«Риск дестабилизации на Южном Кавказе высок». Премьер-министр РА выступил с обращением к международному сообществу
Премьер-министр РА Никол Пашинян в своем микроблоге в Twitter призвал международное сообщество предпринять практические шаги для обеспечения прав и безопасности народа Нагорного Карабаха.
«Призываю международное сообщество предпринять практические шаги для обеспечения прав и безопасности народа Нагорного Карабаха.
В то время как Лачинский коридор остается незаконно заблокированным, сегодня ночью в результате атаки азербайджанского беспилотника погибли 4 человека.