ԱՄՆ գեներալն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ
Հայաստան-Կանզաս գործընկերության 20-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ներկայացուցիչները ադյուտանտ գեներալ, գվարդիայի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մայքլ Վեներդիի գլխավորությամբ այցելեցին ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ։
Հոսպիտալում նրանց ընդունեց ՀՀ ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետ, բ/ծ գնդապետ Գեղամ Փաշիկյանը:
Պատվիրակությունը շրջել է հոսպիտալում, ծանոթացել հոսպիտալի հնարավորություններին, ինչպես նաև ծառայության կազմում գործող շարժական դաշտային հոսպիտալի կարողություններին ու դրա միջազգային գնահատման նախապատրաստական աշխատանքներին։
Այցի ընթացքում  ամփոփվեցին ռազմական բժշկության ոլորտում համագործակցության ձեռքբերումները,  ընդգծվեցին գործընկերության հետագա ընդլայնման կարևորությունը և փոխգործակցության համար առավել հետաքրքրություն ներկայացնող ռազմական բժշկության ուղղությունները։

Генерал США посетил центральный клинический военный госпиталь Минобороны
В рамках мероприятий, посвященных 20-летию партнерства Армения-Канзас, представители американского штата Канзас во главе с генерал-адъютантом, командующим гвардией, бригадным генералом Майклом Венерди посетили Центральный клинический военный госпиталь Министерства обороны.
В госпитале их принял начальник военно-медицинского управления ВС РА полковник Гегам Пашикян.
Делегация осмотрела госпиталь, ознакомилась с возможностями госпиталя, а также возможностями мобильного полевого госпиталя, действующего в составе службы и подготовкой к его международной оценке.
В ходе визита были подытожены достижения сотрудничества в области военной медицины, подчеркнута важность дальнейшего расширения партнерства и направления военной медицины, представляющие наибольший интерес для сотрудничества.
Оркестр Национальной гвардии США выступил перед военнослужащими, находившимися на лечении в госпитале.