«Համատեղ ջանքերի գործադրմամբ կամրապնդենք Հայաստանի և Լյուքսեմբուրգի միջև համագործակցությունը». վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության վարչապետ Քսավիե Բետելին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ձերդ գերազանցություն,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության ազգային տոնի կապակցությամբ։
Մեծ ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ մեր երկրների միջև փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված հարաբերությունները գտնվում են պատմականորեն բարձր մակարդակի վրա՝ լավագույնս հիմք ծառայելով համագործակցության ուղղությունների առավել ընդլայնման և ամրապնդման համար։
Պետությունների բարեկամությունն ամրանում է ժամանակի արհավիրքներին դիմակայելով։ Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսությունը բազմիցս վերահաստատել է, որ հանդիսանում է Հայաստանի բարեկամը՝ անկախ քաղաքական նպատակահարմարությունից և աշխարհաքաղաքական իրողություններից։ Պատմական այս դժվարին ժամանակաշրջանում Ձեր երկրի սկզբունքային աջակցությունը վերստին փաստում է, որ ժողովրդավարական արժեքներ դավանող Հայաստանը միայնակ չէ։
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերի գործադրմամբ կամրապնդենք Հայաստանի և Լյուքսեմբուրգի միջև համագործակցությունը և միջազգային հարթակներում փոխգործակցությամբ կնպաստենք մեր երկրների կայուն զարգացմանը։
Վերստին ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լյուքսեմբուրգի բարեկամ ժողովրդին այս նշանակալի օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով խաղաղություն, բարօրություն և նորանոր հաջողություններ»։

«Прилагая совместные усилия, мы укрепим сотрудничество между Арменией и Люксембургом». Премьер-министр
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Великого Герцогства Люксембург Ксавьеру Беттелю по случаю национального праздника. В сообщении говорится
“Ваше Превосходительство,
От всего сердца поздравляю Вас с Национальным праздником Великого Герцогства Люксембург.
С большой радостью констатирую, что основанные на взаимном уважении и доверии отношения между нашими странами находятся на исторически самом высоком уровне и служат прекрасной основой для дальнейшего расширения направлений сотрудничества и укрепления взаимодействия.
Дружба государств укрепляется в противостоянии бедствиям времени. Великое Герцогство Люксембург неоднократно подтверждало, что является другом Армении, вне зависимости от политической целесообразности и геополитических реалий. В этот сложный исторический период принципиальная поддержка Вашей страны еще раз доказывает, что приверженная демократическим ценностям Армения не одинока.
Надеюсь, что совместными усилиями мы укрепим сотрудничество между Арменией и Люксембургом и будем способствовать стабильному развитию наших стран посредством сотрудничества на международных площадках.
Еще раз сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Люксембурга с этим знаменательным днем, желаю мира, процветания и новых достижений”.