Սերժ Սարգսյանն արձագանքել է Նիկոլ Փաշինյանին
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակն արձագանքել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ 44-օրյա պատերազմի քննիչ հանձնաժողովում ունեցած ելույթին։
«Մեկնաբանություն ստանալու լրատվամիջոցների խնդրանքներին ընդառաջելով՝ ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակն արձագանքում է վարչապետի աթոռը զբաղեցնողի երեկվա ցնորամտություններին, որոնք հնչել են «2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի դռնբաց նիստ» կոչվող շոուի ժամանակ:
ՀՀ վարչապետի աթոռը զբաղեցնող կապիտուլյանտի երեկվա ընթերցանությունը ՀՀ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովում ավելի շուտ հիշեցնում էր սեփական պետությանն ու ժողովրդին դավաճանելու մեջ մեղադրվողի պաշտպանական ճառի փորձարկում:
Հայրենավաճառության մեջ մեղադրվողի հուսահատ ջանքերը ոչ մի քննության չեն դիմանում: Արդարացում չունեցող՝ իր պետականակործան քաղաքականությունն արդարացնելու նպատակով ակնհայտ փաստերի միտումնավոր խեղաթյուրումն ավելի է ծանրացնում հանցանքը»,- նշված է արձագանքում:

Серж Саргсян ответил Николу Пашиняну
В аппарате третьего президента РА Сержа Саргсяна отреагировали на выступление премьер-министра РА Никола Пашиняна в комиссии по расследованию 44-дневной войны.
"Отвечая на запросы СМИ о комментариях, аппарат третьего президента РА отвечает на вчерашние заблуждения действующего премьер-министра, прозвучавшие во время шоу под названием "открытое заседание следственной комиссии НС, созданной для расследования обстоятельств боевых действий, развязанных 27 сентября 2020 года».
Вчерашнее выступление капитулянта, занимающего кресло премьер-министра РА в Следственном комитете Национального Собрания РА, больше напоминало попытку оправдательной речи лица, обвиняемого в предательстве собственного государства и народа.
Отчаянные усилия человека, обвиненного в предательстве, не выдерживают никакой критики. Умышленное искажение очевидных фактов, не имеющее под собой никаких оснований, в целях оправдания своей государственно-деструктивной политики ещё более отягчает преступление", - говорится в ответе.