Մենք աշխատում ենք Հայաստանի ու Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցությունն ամրապնդելու ուղղությամբ․ Միրզոյանը՝ Մեծ Բրիտանիայի Թագավորին
ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը ԱԳՆ Twitter-ի էջում շնորհավորել ու բարեմաղթանքներ է հղել Նորին Մեծություն Մեծ Բրիտանիայի Թագավորին՝  ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Արտգործնախարար Միրզոյանը  այդ առթիվ բարգավաճում և  շարունակական հաջողություններ է մաղթել Մեծ Բրիտանիայի ժողովրդին։
«Մենք աշխատում ենք Հայաստանի ու Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցությունն ամրապնդելու ուղղությամբ, որը հիմնված է ռազմավարական երկխոսության և ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության և մարդու իրավունքների ընդհանուր արժեքների վրա»,- գրել է արտգործնախարար Միրզոյանը։

Мы работаем над укреплением сотрудничества между Арменией и Великобританией. Мирзоян королю Великобритании
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян поздравил и направил наилучшие пожелания Его Величеству Королю Великобритании по случаю дня рождения на странице МИД в Twitter. Министр иностранных дел Мирзоян пожелал процветания и дальнейших успехов народу Великобритании.
«Мы работаем над укреплением сотрудничества между Арменией и Соединенным Королевством, которое основано на стратегическом диалоге и общих ценностях демократии, верховенства закона и прав человека», — написал министр иностранных дел Мирзоян.