Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել, հայտնում է Արցախի ՊՆ-ն։
«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 8-ի ժամը 11։25-ից ժամը 18։40-ն ընկած ժամանակահատվածում սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու, Ասկերանի և Շուշիի, շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Ադրբեջանի Պն-ն, հայտարարելով Մարտակերտի, Մարտունու, Ասկերանի և Շուշիի ուղղությամբ իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը` փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կողմից հրադարի խախտման հնարավոր դեպքերը»,- ասված է հայտարարությունում։

Минобороны Азербайджана искажает действительность. Министерство обороны Арцаха
Сообщение минобороны Азербайджана о том, что подразделения Армии обороны в период с 11:25 до 18:40 якобы вели огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартунского, Аскеранского и Шушинского районов Арцаха не соответствуют действительности.
Заявляя о срыве якобы ведущихся инженерных работ в направлении Мартакерта, Мартуни, Аскерана и Шуши, Минобороны Азербайджана в очередной раз искажает действительность, пытаясь оправдать случаи нарушения режима прекращения огня своими подразделениями.